Produktkategori

Shandong Senter Electronic Co., Ltd

Adress: No.18 Liu Yishan Road, nya & Hi-Tech Area, Zibo City, Shandong-provinsen, Kina

Tel:+ 86-533-3589257

Fax:+ 86-533-3588123

Telefon:+8613864445371

E-post:sales@senter.com.cn

ST805C optiska Pon Power Meter, SC/APC Adapter, SC/PC-Adapter, handhållen PON Power mätaren 1310/1490/1550nm, USB-Port

Ⅰ . Översikt ST805C PON Power Meter är specifikt utformad för PON nätverk konstruktion och underhåll. Det ' s en användbar webbplats testverktyg för ingenjörer och underhållsansvariga PON nätverk av FTTX. Den kan utföra provningen av alla PON signaler (1310/1490/1550nm) på någon fläck...

Produktinformation

. Översikt

ST805C PON Power Meter är specifikt utformad för PON nätverk konstruktion och underhåll. Itand #39; s en användbar webbplats testverktyg för ingenjörer och underhållsansvariga PON nätverk av FTTX.

Den kan utföra provningen av alla PON signaler (1310/1490/1550nm) på någon plats i nätverket. Godkänd/icke godkänd analys realiseras bekvämt genom usersand #39; Justerbar tröskel av varje våglängd.

ST805C att anta 32 siffror CPU med låg strömförbrukning, och blir mer kraftfull och snabb. Bekvämare mätning är skyldig till vänlig drift gränssnitt.

Ⅱ. viktiga funktioner

  • Test 3 wavelengthsand #39; ström av PON system synkront: 1490nm, 1550nm, 1310nm

  • Lämplig för alla PON-nätverket (APON, BPON, GPON EPON.)

  • Tröskelvärde för användardefinierade uppsättningar

  • Leverera 3 grupper av tröskelvärden. analysera och Visa status för godkänd/underkänd

  • Relativa värde (differential förlust)

  • Spara och ladda upp poster till dator

  • Ange tröskelvärdet, ladda upp data och kalibrera våglängd systemhantering

  • 32 siffror CPU, lätt att använda, enkelt och bekvämt

  • Automatisk avstängning, automatisk belysning av, låg spänning avstängd

  • Kostnad effektiv palm storlek utformad för fält och labbtester

  • Användarvänligt gränssnitt med stor display för enkel insyn

. Huvudsakliga funktioner

  • 3 wavelengthsand #39; ström av PON system synkront: 1490nm, 1550nm, 1310nm

  • testa burst mode signalen av 1310nm

  • Tröskelvärdet värde sättande funktion

  • Data lagring funktion

  • Automatisk bakgrundsbelysning släcks

  • Visa spänningen i batteriet

  • Stäng av automatiskt när det är i låg spänning

  • Real-Time clock display

IV. specifikationer

Våglängd

Standard våglängder

1310

(uppströms)

1490

(nedströms)

1550

(nedströms)

Passera zone(nm)

1260~1360

1470~1505

1535~1570

Range(dBm)

-40~+10

-45~+10

-45~+23

Isolering @1310nm(dB)


andgt; 40

andgt; 40

Isolering @1490nm(dB)

andgt; 40


andgt; 40

Isolering @1550nm(dB)

andgt; 40

andgt; 40


Noggrannhet

Uncertainty(dB)

±0.5

Polarisering beroende förlust (dB)

andlt; ±0.25

Linearity(dB)

±0.1

Genom insättning Loss(dB)

andlt; 1,5

Upplösning

0.01dB

Enhet

dBm / xW

Allmänna specifikationer

Lagring-nummer

99 objekt

Automatisk bakgrundsbelysning off tid

30 30 sekunder utan att någon åtgärd

Tid för automatisk avstängning

10 minuter utan någon åtgärd

Batteri

7.4V 1000mAH Uppladdningsbart litiumbatteri eller

anodbatteri

Kontinuerligt arbetande

18 timmar för litiumbatteri; ca 18 timmar för

torka batteriet också, men olika för olika batteri varumärken

Arbetstemperatur

-10 ~ 60 ° C

Temperatur vid förvaring

-25 ~ 70 ° C

Dimension (mm)

200*90*43

Vikt (g)

Omkring 330

Flexibel anslutning

VI. portar


VII. beställningsinformation

Artiklar

Namn

Kvantitet

1

ST805C PON Power

1

2

SC/SC Jumper Wire

1

3

Laddare (för laddningsbart batteri)

1

4

USB-linje

1

5

Hantering av programvara CD

1

6

Användarhandbok

1

7

BB-002Clean bomullstuss pinne

1 pack

Välj rätt sub modellen från följande:


ST805C

Connector

Batteri

ST805C-A

SC/APC

Torra AA-batteri

ST805C -B

SC/APC

Uppladdningsbart litiumjonbatteri

ST805C - C

SC/PC

Torra AA-batteri

ST805C -D

SC/PC

Li-ionrechargeable batteri

All information som tillhandahålls av Senter i detta datablad tros vara korrekt. Senter förbehåller sig rätten att avbryta och helst utan föregående meddelande ändra specifikationer och priser. För ytterligare information hänvisas till vår hemsidawww.senter.cn.



Om du är i behov av st805c optiska pon kraftmätare, sc/apc adapter, sc/pc-adapter, handhållen pon power mätaren 1310/1490/1550nm, USB-port att hjälpa till med din verksamhet, du vara fri att köpa med vår fabrik. Som en av ledande sådana tillverkare i Kina, vi kommer att erbjuda dig låga pris och oöverträffade tjänster.

Hot Tags: st805c optiska pon power mätaren, sc/apc adapter, sc/pc-adapter, handhållen pon power mätaren 1310/1490/1550nm, USB-port, Kina, tillverkare, fabriken, lågt pris, Köp
Relaterade produkter
Förfrågning